Víza do Ománu

Omán je OTEVŘENÝ pro cestování

Po dlouhé době, kdy kvůli pandemii covid 19 mohli přijet jen občané a rezidenti, se do Ománu zase může. V květnu 2022 byla v sultanátu ZRUŠENA všechna opatření, vyžadovaná během pandemie.

🐪🐪🐪

Vízum do Ománu

Pro občany EU, tedy i ČR, byla pro organizované turistické pobyty do 14 dnů ZRUŠENA vízová povinnost.  Pokud do Ománu cestujete bez CK, musíte se prokázat dokladem o ubytování, zpáteční letenkou a cestovním pojištěním. Využijete-li bezvízového vstupu na 14 dnů, není možné pak na místě vyřídit jeho prodloužení. Za každý den navíc se platí pokuta 10 riálů.

Od ledna 2021 Omán umožňuje pobyt v rámci bezvízového styku občanům 103 zemí včetně ČR, kteří navštíví Omán v rámci zájezdu, jehož délka nepřesáhne 14 dní. Organizátorem tohoto hromadného turistického zájezdu ale musí být ománský hotel či ománská cestovní agentura.

Všichni čeští občané, kteří se neúčastní takovéhoto organizovaného skupinového turistického zájezdu, stejně jako všichni ostatní, kteří do země cestují na dobu delší, kteří cestují za vzděláním, prací, či obchodem apod. musí mít platné vízum.

🐪🐪🐪

VYŘÍZENÍ VÍZA

Pokud potřebujete vízum, vyřiďte si ho nejlépe předem online. Jednorázové vízum do Ománu na 30 dnů stojí 20 RO.  Na letišti v Muscatu i v Salalah je otevřená přepážka, kde lze víza koupit i  po příletu do země, ale úřady důrazně doporučují předem online. https://evisa.rop.gov.om/

K vyřízení víza budete potřebovat: digitální pasovou fotografii, stačí fotka z mobilu + kopii pasu (strana s fotkou), obojí v malém rozlišení. Víza je nejlepší kupovat spíš ve večerních hodinách, ráno bývá server přetížený a nemusí se to dařit.  Nejdřív si musíte na stránce vytvořit registraci a pak vyplnit formulář. Platí se kartou, pokud kupujete víc víz, zaplatíte vše nakonec najednou. Vízum podle mých zkušeností přijde za 1-3 dny, výjimečně později. Pozor – od data vydání víza máte jen 30 dnů na vstup do země, jinak vízum propadne.

Přeji hezkou cestu do Ománu!

🐪🐪🐪